پس از شناسایی و بستری شدن موارد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا در نقاط مختلف کشور و انجام معاینات و تست‌های ویژه روی ایشان، شمار مبتلایان به ویروس به ۴۱۴۹۵ تن افزایش یافت؛ این در حالی است که حال عمومی ۳۵۱۱ تن از مبتلایان که در مراکز درمانی بستری هستند، نامساعد گزارش شده است.
کد خبر: ۸۳۵۰۱۹
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۶ 30 March 2020

تابناک اجتماعیپس از شناسایی و بستری شدن موارد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا در نقاط مختلف کشور و انجام معاینات و تست‌های ویژه روی ایشان، شمار مبتلایان به ویروس به ۴۱ هزار و ۴۹۵ تن افزایش یافت.


دکتر کیانوش جهانپور، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی و سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان گفت: با بررسی‌های انجام شده از میان افراد مشکوک، تا کنون ابتلای تعدادی از افراد از نظر ابتلا به ویروس کووید-۱۹ بر اساس شواهد آزمایشگاهی، قطعی گزارش شده و بر اساس آخرین نتایج آزمایش‌ها، ابتلای ۳۱۸۶ مورد جدید از ظهر گذشته تا امروز قطعی شده است.

جهانپور افزود: در ۲۴ ساعت اخیر، ۱۱۷ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ بنابراین، تا ظهر امروز آمار جان باختگان این بیماری در کشورمان به ۲۷۵۷ تن رسیده است؛ همچنین تا به امروز خوشبختانه ۱۳۹۱۱ تن بهبود یافته‌اند و البته ۳۵۱۱ تن از بیماران بستری از جمله افراد بدحال هستند که امیدواریم با مراقبت‌های کادر درمانی و دعای خیر شما بهبود پیدا کنند.

سخنگوی وزارت بهداشت در ادامه از خوداظهاری بیش از ۶۳ میلیون تن از هموطنانمان در طرح بسیج ملی مقابله با کرونا خبر داد و گفت: این نتیجه مشارکت خوب شما مردم در این امر است؛ بنابراین، از آن دسته از هموطنانمان که به هر دلیل موفق به ثبت نام در این سامانه نشده اند، به ویژه هموطنانمان در استان‌های تهران و البرز تقاضا می‌کنیم به سامانه salamat.gov.ir مراجعه کرده و در آن ثبت نام کنند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار