پس از شناسایی و بستری شدن موارد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا در نقاط مختلف کشور و انجام معاینات و تست‌های ویژه روی ایشان، شمار مبتلایان به ویروس به ۴۷۵۹۳ تن افزایش یافت؛ حال آنکه حال عمومی ۳۸۷۱ تن از مبتلایان که در مراکز درمانی بستری هستند، نامساعد گزارش شده است.
کد خبر: ۸۳۵۵۶۷
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۸ 01 April 2020

تابناک اجتماعیپس از شناسایی و بستری شدن موارد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا در نقاط مختلف کشور و انجام معاینات و تست‌های ویژه روی ایشان، شمار مبتلایان به ویروس به ۴۷ هزار و ۵۹۳ تن افزایش یافت.


آمار مبتلایان «کووید-۱۹» به ۴۷ هزار و ۵۹۳ تن و جان باختگان به ۲۸۹۸ تن رسید/ کشف ۲۹۸۷ مورد جدید و بهبود ۱۵۴۷۳به گزارش «تابناک»؛ دکتر کیانوش جهانپور، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی و سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان با تقدیر از مردم بابت ماندن در منزل در روز طبیعت گفت: با بررسی‌های انجام شده از میان افراد مشکوک، تا کنون ابتلای تعدادی از افراد از نظر ابتلا به ویروس کووید-۱۹ بر اساس شواهد آزمایشگاهی، قطعی گزارش شده و بر اساس آخرین نتایج آزمایش‌ها، ابتلای ۲۹۸۷ مورد جدید از ظهر گذشته تا امروز قطعی شده است.

جهانپور افزود: در ۲۴ ساعت اخیر، ۱۳۸ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ بنابراین، تا ظهر امروز آمار جان باختگان این بیماری در کشورمان به ۳۰۳۶ تن رسیده است؛ همچنین تا به امروز خوشبختانه ۱۵۴۷۳ تن بهبود یافته‌اند و البته ۳۸۷۱ تن از بیماران بستری از جمله افراد بدحال هستند که امیدواریم با مراقبت‌های کادر درمانی، دعای خیر شما و الطاف حق بهبود پیدا کنند.

وی در ادامه از خوداظهاری بیش از ۶۷ میلیون تن از هموطنانمان در طرح بسیج ملیِ مقابله با کرونا خبر داد و از آن دسته از هموطنانمان که به هر دلیل موفق به ثبت‌نام در این سامانه نشده‌اند، خواست تا با مراجعه به سامانه salamat.gov.ir به این طرح بپیوندند تا بتوانیم هرچه سریع‌تر کرونا را شکست دهیم.

جهانپور با تاکید بر این که در فاز مدیریت قرار داریم و هنوز برای صحبت درباره کنترل و مهار بیماری زود است، گفت: وزیر محترم بهداشت هم امروز یادآور شدند که در روز‌های آتی و در گام سوم فاصله گذاری، فاصله گذاری هوشمند را در دستور کار داریم و امیدواریم با همراهی شما مردم بتوانیم هر چه سریعتر به فاز کنترل و مهار بیماری برسیم.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار