از میان موارد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا در نقاط مختلف کشورمان در ۲۴ ساعت اخیر، آزمایش ۱۶۸۳ تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شود؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، اما برخی هنوز بستری هستند و حال عمومی ۲۷۰۳ تن از ایشان «نامساعد» گزارش شده است.
کد خبر: ۸۴۸۹۴۴
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۶ 11 May 2020
تابناک اجتماعیپس از شناسایی موارد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا در نقاط مختلف کشور و انجام معاینات و تست‌های ویژه روی ایشان، شمار مبتلایان از ۱۰۹ هزار تن عبور کرد.
 
کرونا جان ۴۵ ایرانی دیگر را گرفت/ نرخ مرگ در ایران ۷.۱ درصد و در جهان ۱۵.۹ درصد

به گزارش «تابناک»؛ دکتر کیانوش جهانپور، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی و سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان گفت: با بررسی‌های انجام شده از میان افراد مشکوک و بر اساس آزمایش‌ها، از ظهر دیروز تا ظهر امروز، ابتلای ۱۶۸۳ تن به کووید-۱۹ قطعی شده است. با احتساب این افراد، آمار مبتلایان قطعی در کشورمان به ۱۰۹ هزار و ۲۸۶ تن رسید.

وی افزود: در ۲۴ ساعت اخیر، ۴۵ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ بنابراین متاسفانه تا ظهر امروز، آمار جان باختگان این بیماری در کشورمان به ۶۶۸۵ تن رسیده است. همچنین تا به امروز خوشبختانه ۸۷ هزار و ۴۲۲ تن بهبود یافته‌اند و البته ۲۷۰۳ تن از بیماران بستری از جمله افرادِ بدحال (Critical) هستند که امیدواریم با مراقبت‌های کادر درمانی، دعای خیر شما و الطاف حق بهبود پیدا کنند.

جهانپور در ادامه گفت: تا کنون ۶۰۱ هزار و ۳۲۴ آزمایش تشخیص کووید-۱۹ در بیش از ۱۳۰ آزمایشگاه مورد تایید وزارت بهداشت به انجام رسیده است.

بر اساس آمار‌های ۲۴ ساعت اخیر، «نرخ مرگ» در کشورمان ۷.۱ درصد است که فاصله‌ای محسوس با نرخ مرگ در جهان، یعنی ۱۵.۹ درصد دارد و به همین تناسب، «نرخ بهبود» در ایران ۹۲.۹ درصد است که وضعیتی امیدبخش نشان می‌دهد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار