کد خبر: ۸۷۱۶۱۷
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۰۰:۵۱ 06 July 2020

سرپرست مرکز بهداشت خوزستان گفت: شهرهای قرمز خوزستان مرتبا تغییر پیدا می‌کنند؛ از هشتم تا ۱۳ تیرماه هشت شهر قرمز اعلام شدند و از ۱۳ تیرماه تاکنون ۱۲ شهر قرمز داریم بنابراین تعداد شهرهای قرمز خوزستان رو به تزاید است.

دکتر سیدمحمد علوی در نشست ستاد مدیریت کرونا در خوزستان که یکشنبه ۱۵ تیرماه برگزار شد، اظهار کرد: مقرر شده است در مورد وضعیت فعلی کرونا تصمیم‌گیری شود اما قبل از آن باید گستردگی و اهمیت موضوع تبیین شود تا تصمیم درست اتخاذ شود؛ در تصمیم صحیح باید ثبات تصمیم‌گیری داشته باشیم.

به گزارش ایسنا، وی افزود: شهرهای قرمز خوزستان مرتبا تغییر پیدا می‌کنند؛ از ۳۰ خردادماه تا هفتم تیرماه، ۱۰ شهر خوزستان وضعیت قرمز داشتند اما از هشتم تا ۱۳ تیرماه هشت شهر قرمز اعلام شدند و از ۱۳ تیرماه تاکنون ۱۲ شهر قرمز داریم بنابراین تعداد شهرهای قرمز خوزستان رو به تزاید است.

سرپرست مرکز بهداشت خوزستان بیان کرد: ماهشهر، مسجدسلیمان و کارون قبلا در وضعیت نارنجی بودند اما در چند روز به وضعیت قرمز درآمدند بنابراین باید برای کل استان خوزستان تصمیم اتخاذ شود.

علوی با اشاره به نحوه همکاری نیروی انتظامی در حراست مراکز نمونه‌گیری، گفت: در این جلسات تصمیمات خوبی اتخاذ می‌شود اما پیگیری نمی‌شوند. نحوه همکاری نیروی انتظامی در حراست مراکز نمونه‌گیری در ۱۲ شهر از ۲۰ شهر تحت نظر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی اهواز وضعیت نامناسبی دارد و مرتبا گزارشاتی مبنی بر درگیر شدن مراجعان با نیروهای ما اعلام شده است.

وی در خصوص همکاری شهرداری‌ها نیز گفت: جمع‌آوری پسماندهای عفونی در ۱۳ شهر از ۲۰ شهر خوزستان، وضعیت نامناسبی دارد. همچنین در کل خوزستان اصناف ۱۲ شهر، کمتر از ۵۰ درصد در سامانه سلامت ثبت نام کرده‌اند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار