رئیس بنیاد مستضعفان در حاشیه بازدید از محلات حاشیه نشینی چابهار نسبت به وضعیت کودکان، زنان و خانواده ها واکنش نشان داد.
کد خبر: ۸۷۳۱۳۴
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۵ 09 July 2020

پرویز فتاح صبح امروز و در دومین روز از سفر خود به چابهار از مناطق حاشیه ای چابهار مانند امیرآباد و عثمان آباد بازدید کرد.

رئیس بنیاد مستضعفان در حاشیه بازدید از این محلات حاشیه نشینی که جمعی از مردم چابهار در محل های نامناسب سکونت داشتند واکنش شدیدی را نسبت به این شرایط و وضعیت این خانواده ها از جمله کودکان، زنان، پیرمردها و ... داشت.

فتاح همچنین در جلسه ای که بعد از بازدید از این مناطق با حضور مسئولان شهرستان از جمله فرمانداران و همچنین مدیر عامل سازمان منطقه آزاد چابهار و جمعی از مدیران و معاونین بنیاد مستضعفان داشت نسبت به وضعیت مردم حاشیه نشین و زندگی آنها در این محلات انتقاد شدیدی را مطرح کرد.

وی همچنین از مسئولان و مدیران نیروگاه سیکل ترکیبی چابهار خواست نسبت به تامین برخی از اقلام مورد نیاز خانواده ها در مناطق حاشیه ای چابهار اقدام فوری و سریع انجام بدهند.

فتاح تاکید کرد هر چه سریعتر کمک های معیشتی برای این خانواده ها در نظر گرفته شود و این اقدامات بدون قیل و قال در نهایت سکونت و با شناسایی این خانوارها توسط نهادهای حمایتی صورت بگیرد.

رئیس بنیاد مستضعفان گفت: نیروگاه سیکل ترکیبی چابهار باید در کنار تولیدات خود توجه ویژه‌ای به افراد حاشیه نشین در چابهار داشته باشد.

وی با بیان این جمله که «متاسفانه بی‌تفاوت شده‌ایم و کاری برای افراد حاشیه‌نشین انجام نمی‌شود» گفت: دور شده‌ایم از این مسئله و باید به آن توجه شود.

فتاح ادامه داد: در بازدید امروز از برخی از محلات حاشیه‌نشین شاهد بودم که کودکان و حتی زنان به دلیل گرمای شدید شرایط نامساعدی را داشتند و حتی این افراد از داشتن آب، بهداشت و برق محروم بودند و بنابر اظهار برخی از خانواده‌ها هزینه های زیادی را برای تهیه آب از تانکرها پرداخت می کنند.

رئیس بنیاد مستضعفان از مسئولان مربوطه در نیروگاه خواست هرچه سریع‌تر نسبت به رفع وضعیت این افراد ورود جدی را داشته باشند.

وی خطاب به فرماندار چابهار نیز گفت: نباید ساکت بنشینید و ما به عنوان بنیاد مجوز لازم را برای کمک به این افراد داده‌ایم و انتظار داریم مسئولان مربوطه در کمترین زمان ممکن نسبت به تصمیمات اخذ شده برای رفع محرومیت زدایی در این مناطق اقدام فوری انجام دهند.

فتاح همچنین از مدیر عامل بنیاد علوی خواست تا با برگزاری جلسه ای با مسئولان بهزیستی و کمیته امداد در چابهار نسبت به رفع مشکلات این خانواده ها در مناطق حاشیه ای اقدام فوری انجام دهند.

منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار