منابع خبری از شنیده شدن صدای چند انفجار در جنوب بغداد خبر دادند که در ادامه بیانیه رسمی درباره علت وقوع این انفجارها منتشر شد.
کد خبر: ۸۸۰۲۷۹
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۵ 26 July 2020

خبرنگار المیادین از شنیده شدن صدای انفجار در جنوب پایتخت عراق خبر داد.

بر اساس این گزارش، این انفجار در اردوگاهی در منطقه ابودشیر در جنوب بغداد رخ داده است.

روایت رسانه های عراقی از انفجار در جنوب بغداد

پایگاه خبری المسله گزارش داد خبرها از هدف قرار گرفتن پادگان «صقر» در منطقه الدوره با موشک حکایت می کند و اطلاعات اولیه انفجار انبار مهمات و تجهیزات آن مورد تاکید قرار می دهد.

این رسانه به نقل از یک منبع امنیتی اعلام کرد چند انفجار که ماهیت آن مشخص نشده، در منطقه الدوره در جنوب بغداد به وقوع پیوسته است.

المسله به نقل از این منبع افزود: اطلاعات اولیه نشان می دهد که انفجار در یک انبار مهمات و تجهیزات در داخل یکی از پادگان های الدوره در جنوب بغداد رخ داده است.

این رسانه ادامه داد این در حالی است که برخی خبرها از حمله موشکی به پادگان صقر در منطقه الدوره حکایت می کند. البته هنوز صحت این اخبار تایید نشده است.

سایت بغداد الیوم

سایت بغداد الیوم به نقل از یک منبع امنیتی در استان بغداد اعلام کرد سه انفجار در پادگان صقر در منطقه الدوره در جنوب بغداد رخ داده است.

این منبع افزود تا کنون ماهیت انفجارهای رخ داده مشخص نشده است و ستونهای دود به شکل گسترده پس از وقوع انفجارها در آسمان منطقه بالا رفته است.

اولین واکنش رسمی به انفجارهای جنوب بغداد

هسته اطلاع رسانی امنیتی رسمی در بیانیه ای اعلام کرد : ساعت 18 و 40 دقیقه عصر امروز یکشنبه 26 جولای 2020 دو انفجار پیاپی در منطقه السیدیه در نزدیکی بزرگراه حله به بغداد به طور مشخص در پایگاه الصقر رخ داده است که اینها اطلاعات اولیه است و ما جزئیات را بعدا اعلام خواهیم کرد.

هسته اطلاع رسانی امنیتی در بیانیه رسمی دیگری اعلام کرد پیرو خبر انفجارهای رخ داده در پادگان الصقر بغداد، پس از ورود به مکانی که حادثه رخ داده، مشخص شد که انفجار رخ داده در انبار تجهیزات و مهمات وابسته به پلیس فدرال به سبب افزایش دمای هوا و ذخیره سازی نامناسب رخ داده است و دستگاه مهندسی و دفاع شهری(آتش نشانی) و نیروهای ذیربط همچنان در محل حادثه هستند. جزئیات بیشتر به زودی اعلام خواهد شد.

آخرین خبر از انفجار عراق اینکه مدیر دفاع شهری عراق اعلام کرد حادثه انفجار در پادگان الصقر مهار شده و این انفجارها هیچ تلفاتی به دنبال نداشته است.

منبع: تسنیم
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار