کد خبر: ۸۸۵۶۴۳
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۵ 09 August 2020

فرماندار خرمشهر گفت: هیچ مسئولی حق شکایت از خبرنگاران را در رابطه با خبر ندارد مگر اینکه رضایت من را به عنوان فرماندار گرفته باشد.

محمد حیدری ظهر یکشنبه در نشست با اصحاب رسانه به مناسبت روز خبرنگار، اظهار کرد: سیاست در شهرستان خرمشهر این است که هیچ دستگاهی حق شکایت از خبرنگاران را در رابطه با خبر ندارد و برای شکایت کردن گرفتن رضایت فرماندار الزامی است که تصمیم در این رابطه نیز با توجه به شرایط و سیاست‌ها اخذ می‌شود.

وی با بیان اینکه شکایت از خبرنگاران امری مذموم است، افزود: در صورت شکایت فرد حقیقی، کاری از فرماندار ساخته نیست اما اگر شکایت از سوی یک شخصیت حقوقی باشد، آن ارگان زمانی می‌تواند اقدام به شکایت از خبرنگار برای انتشار خبری کند که با من به عنوان فرماندار هماهنگ کرده باشد.

فرماندار خرمشهر بر لزوم تعامل میان مسئولان و خبرنگاران تأکید کرد و گفت: باید منتقدان خیرخواه را با آغوش باز پذیرفت و در راستای اصلاح امور از آنها استفاده کرد. مدیران و مسئولان باید ارتباط تنگاتنگ با رسانه داشته باشند و این دو باید حامی و پشتیبان هم باشند و برای اصلاح امور با کمک هم تمرین کنند.

وی افزود: میان تعامل و تقابل مرز بسیار باریکی است. اگر مدیری هنر تعامل با رسانه را نداشته باشد یا به سمت تقابل کشیده می‌شود و یا مدیر خنثی هست که این امر مناسب یک سیستم پویا نیست.

حیدری از فعال‌سازی شورای اطلاع‌رسانی شهرستان خرمشهر به عنوان راهکاری برای افزایش تعامل میان رسانه‌ها و ارگان‌ها خبر داد و گفت: شورای اطلاع‌رسانی در خرمشهر فعال خواهد شد و به صورت ماهیانه جلساتی برای بررسی موضوع‌های مختلف تشکیل می‌شود و در آنها از مسئولان برای ارائه توضیحات دعوت خواهد شد.

حیدری همچنین بر اهمیت نقش خبرنگاران و رسانه‌ها تأکید کرد و گفت: امروز نیاز به خبر و اطلاع‌رسانی به یک نیاز همگانی تبدیل شده است و همه به آن احتیاج دارند و مدیریت افکار عمومی جز تخصص‌های حوزه رسانه است که با توجه به مدرن شدن باید هماهنگ با تکنولوژی پیشرفت کند.

وی ادامه داد: رسانه‌ها باید در راستای نظام جمهوری اسلامی و در مسیر زدودن اشکال از ساختار باشند و این مستلزم تعامل هرچه بیشتر است.

فرماندار خرمشهر در پایان به خبرنگاران هشدار داد مراقب سوءاستفاده سود جویان باشند و در شرایط کنونی جامعه، بی مهاباد و بدون تعمق اقدام به خبر رسانی نکنند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار