رویترز گزارش داده است قیمت طلا در معاملات امروز بازار‌های جهانی ۸۱.۴۶ دلار کاهش یافت و به ۱۹۴۵.۸۸ دلار در هر اونس رسید. این ریزش تاریخی ۴ درصدی البته به تحولات رخ داده در آمریکا نیز باز می‌گردد.
کد خبر: ۸۸۶۴۷۹
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۳ 11 August 2020

همان طور که پیش‌بینی می‌شد، با اعلام اولین اخبار در خصوص کشف واکسن کرونا و واکسیناسیون سراسری در کشور روسیه، بازار طلا دچار زلزله‌ای ادامه دار شد.

در حالی بازار طلا تا این ساعت کاهشی ۸۱ دلاری را در قیمت هر اونس به ثبت رسانده است که فعالان بازار می‌گیند، کاهش بیشتر قیمت‌ها نیز در راه است.

پیش از این با همه گیری کرونا در جهان، سرمایه‌گذاری بر اقلام مطمئن‌تر مانند طلا در دستور کار قرار رگفت و نتیجه ریزش بورس‌های جهانی این بود که قیمت طلا در بازار با رشد چشمگیر همراه باشد. عبور طلا از سد مقاومتی دو هزار دلار در هر اونس، شتاب رشد قیمت را بیش از پیش افزایش داد، اما حالا خبر‌های رسیده در خصوص کشف واکسن کرونا، طلا، این فلز گرنبها را بار دیگر به جایگاه خویش باز می‌گرداند.

رویترز گزارش داده است قیمت طلا در معاملات امروز بازار‌های جهانی ۸۱.۴۶ دلار کاهش یافت و به ۱۹۴۵.۸۸ دلار در هر اونس رسید. این ریزش تاریخی ۴ درصدی البته به تحولات رخ داده در آمریکا نیز باز می‌گردد. انتشار اخباری در خصوص احتمال توافق دموکرات‌ها با دولت ترامپ بر سر محرک اقتصادی، سرمایه گذاران را بر آن داشت تا به برداشت سود و فروش طلا روی بیاورند.

از دیگر عوامل تاثیرگذار بر قیمت طلا، بالا رفتن ارزش اوراق قرضه در جهان به علت انتظار برای به توافق رسیدن کنگره آمریکا با دولت این کشور بر سر بسته عظیم کمک‌های مالی است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد بازار طلا رد سال جاری رشدی ۳۱ درصدی را تجربه کرده است چرا که چاپ بی سابقه پول از سوی بانک‌های مرکزی و نرخ بهره نزدیک به صفر، سرمایه گذاران را به سوی طلا به عنوان مانعی در برابر عدم بازپرداخت ارز و تورم احتمالی سوق داد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار