رئیس جمهور آمریکا بار دیگر مدعی شده است که واکسن ویروس کرونا طی سه تا چهار هفته آینده در دسترس خواهد بود.
کد خبر: ۸۹۹۸۸۵
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۸ 16 September 2020

براساس گزارش رویترز، در حالی که برخی مقام های بهداشت و سلامت آمریکا نسبت به عجله کردن در جدول زمانی تولید و پخش واکسن ویروس کرونا هشدار داده اند ولی دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده بدون توجه به این هشدارها بار دیگر روز سه شنبه گفته است که واکسن کرونا احتمالا سه تا چهار هفته آینده در دسترس خواهد بود.

بر اساس این گزارش ترامپ بار دیگر از عملکرد خودش در مقابله با شیوع ویروس کرونا دفاع کرد و گفت: واکسن کرونا احتمالاً قبل از انتخابات ریاست جمهوری نوامبر آماده توزیع خواهد شد.

وی افزود: ما برای داشتن یک واکسن بسیار نزدیک شده ایم. اگر بخواهید واقعیت را بدانید، دولت قبلی شاید سال ها طول می کشید تا به یک واکسن دست پیدا کند آن هم به خاطر سازمان غذا و دارو و همه تأییدیه های لازم. ولی ما اکنون تنها چند هفته به دسترسی به این واکسن فاصله داریم. شاید سه یا چهار هفته.

پیش از این دکتر آنتونی فائوچی کارشناس ارشد بیماری های عفونی آمریکا در مصاحبه با سی ان ان گفته بود که "اکثر کارشناسان بر این باورند که واکسن تا نوامبر یا دسامبر آماده خواهد شد. این مسئله درست نیست که شما تا اکتبر به واکسن دسترسی خواهید داشت".

منبع: تسنیم
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار