مدرس فیفا گفت که پرسپولیس در بازی برابر پاختاکور نباید به حریف ازبک خود ضربه ایستگاهی بدهد چرا که آنها روی این توپ‌ها خوب کار می‌کنند.
کد خبر: ۹۰۴۴۵۳
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۵ 28 September 2020

مسعود اقبالی درباره رویارویی تیم فوتبال پرسپولیس با پاختاکور ازبکستان در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا، اظهار داشت: ابتدا باید بگویم در بازی قبلی پرسپولیس مقابل السد این تیم مقداری فراتر از فوتبال آسیا ظاهر شد. پرسپولیس مقابل تیمی که ستاره‌های کم فروغی به همراه اضافه وزن و عدم آمادگی جسمانی لازم دارد، در همه پست‌ها بدون نقص بازی کرد و استحقاق پیروزی داشت.

وی درباره مصاف پرسپولیس با پاختاکور عنوان کرد: پاختاکور تیمی است که فیزیکی بازی می‌کند و فوتبالی شبیه به سبک روسیه دارد. این تیم شعور تاکتیکی خوبی دارد و اگر پرسپولیس بتواند خط میانی این تیم را کنترل و پرفشار عمل کند، می‌تواند حریف را مهار کند. در این بازی جنگ اصلی در میانه میدان است و پرسپولیس با توجه به اینکه نفرات بدون نقصی در میانه میدان دارد می‌تواند در این بازی هم عملکرد خوبی داشته باشد.

کارشناس فوتبال ایران با اشاره به اینکه پرسپولیسی‌ها در انتقال توپ از دفاع به حمله خوب عمل و به خوبی یکدیگر را پیدا می‌کنند، گفت: این هماهنگی در همه خطوط تیم پرسپولیس دیده می‌شود. سعید آقایی و سیامک نعمتی در ترکیب پرسپولیس به خوبی به حمله اضافه می‌شوند. از آن سو پرسپولیس دو هافبک دفاعی خیلی خوب دارد. احمد نوراللهی و میلاد سرلک خیلی خوب عمل کرده‌اند و اگر این روند دربازی با پاختاکور هم دیده شود، تیم می‌تواند حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد.

اقبالی درباره اینکه پرسپولیس با مصاف با پاختاکور صاحب قرعه خوبی شده یا اگر با نمایندگان عربستان در این مرحله بازی می‌کرد بهتر بود، خاطرنشان کرد: الاهلی و النصر تیم‌های بدی نیستند ولی در مقایسه با السد ضعیف‌تر هستند. اگر پرسپولیس السد را می‌بَرد، سایر تیم‌ها را هم می‌تواند شکست دهد. پاختاکور با استقلال بازی کرده و ما شناخت خوبی از این تیم داریم.

وی اضافه کرد: می‌دانیم که پاختاکور یک تیم فیزیکی است که از بازیکنان بلند قد بهره می‌برد و روی ضربات ایستگاهی خطرناک است. پرسپولیس نباید به این تیم ضربه ایستگاهی بدهد و تا حد ممکن کرنر هم کمتر به این تیم بدهد. پاختاکور از لحاظ فیزیکی شاید مقداری از پرسپولیس بهتر باشد ولی بازیکنان پرسپولیس نیز در دفاع و حمله خوب عمل می‌کنند. بازیکنان در بازی‌ها زیاد خطا می‌کنند و باید کمتر خطا کنند تا ضربه ایستگاهی به حریف ندهند. نکته مهم دیگر در بازی پاختاکور این است که این تیم از فضای بین دفاع و خط میانی استفاده خیلی خوبی می‌کند و در این فضا صاحب توپ می‌شود، بنابراین دفاع و خط میانی پرسپولیس باید این فضا را ببندد.

این مدرس فیفا درباره فشردگی مسابقات اظهار داشت: طبق این برنامه بازیکنان 72 ساعت استراحت می‌کنند و از لحاظ علمی این زمان برای بازتوانی سیستم‌های بدنی کافی است. به نظرم فاصله کم بازی‌ها یک بهانه برای تیم‌هاست. مهم ریکاوری خوب است و اینکه تیم‌ها تمرینات پرفشاری را بین بازی‌ها برگزار نکنند. برای پرسپولیس در بازی با پاختاکور آرزوی موقیت می‌کنم و امیدوارم ایران یک نماینده در فینال داشته باشد.

منبع: تسنیم
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار