رییس مرکز بهداشت خوزستان گفت: در حال حاضر روند بیماری کووید ۱۹ در این استان نسبت به هفتم فروردین، ۵۷ درصد افزایش یافته همچنین موارد بستری ۴۱ درصد بیشتر شده است.
کد خبر: ۹۵۲۴۰۶
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۳ 03 April 2021

دکتر سیدمحمد علوی  در یک برنامه تلویزیونی اظهار داشت: برای کنترل کرونا باید پروتکل های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک ، تهویه محل زندگی و کار، اجتناب از تجمع و مسافرت ، قرنطینه خانگی و شهرها، بیماریابی، تست و جدا سازی بیماران رعایت شود.

وی با بیان اینکه روند بیماری در کشور و استان سیر افزایشی دارد افزود: بعد از چند روز کاهش موارد بیماری کووید ۱۹ در خوزستان، از روز هفتم فروردین ماه روند صعودی مسافرت ها، ترددها و حضور در تجمع باعث افزایش موارد بیماری در خوزستان شد.

رییس مرکز بهداشت خوزستان گفت: چرا باید در استان خوزستان شاهد افت و خیز بیماری باشیم و چرا در کنترل بیماری مردم و مسئولان هماهنگ و هم سو نیستند.

وی ادامه داد: چرا از تجربه کشورهای موفق در کنترل بیماری نظیر ویتنام و سنگاپور استفاده نمی کنیم. این کشورها از واکسن و دارو استفاده نکردند بلکه تنها انضباط و اجرای سختگیرانه مقررات بهداشتی و محدودیت ترددها را اعمال کردند.

علوی خطاب به مردم گفت: اگر در مقابل سلامتی دیگران احساس مسئولیت می کنید بدون توجه به موقعیت شغلی و گرایش سیاسی و اعتقادی، پروتکل ها را رعایت کرده و دیگران را به اجرای آنها تشویق و ترغیب کنید همچنین از اشاعه باورهای غلط و اطلاعات نادرست به شدت بپرهیزید.

وی در خصوص وضعیت بیماری در روزهای آینده افزود: اگر مردم فاصله گذاری و پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند و از حضور در تجمع به خصوص مراسم جشن و عزاداری های بزرگ پرهیز کنند قطعا می توانیم بیماری را مهار کنیم.

در حال حاضر ۱۲ شهرستان خوزستان در وضعیت قرمز و ۶ شهرستان نارنجی هستند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار