۴۵۰۰میلیارد ریال برای بازسازی صنایع آسیب دیده ازسیل اختصاص یافت

محسن صالحی نیا یکشنبه در حاشیه مراسم افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ۲ پروژه عمرانی در شهرک صنعتی شماره ۲ اندیمشک در جمع خبرنگاران بیان کرد: در بخش دوم‌کمک به صنایع خسارت دیده از سیل فروردین ماه در کشور تصمیم داریم که اعتبار بالاتری را برای بازسازی زیرساخت های واحدهای صنعتی تامین کنیم. 

وی  در ادامه با اشاره به حمایت وزارت صنعت از سرمایه در گردش واحدهای تولیدی گفت : اعتباری بالغ بر ۲۰۰ هزار میلیارد ریال به عنوان سرمایه در گردش برای واحدهای صنعتی در کشور تخصیص یافته است.

وی با بیان اینکه یکی از اهداف این وزارتخانه کمک به سرمایه در گردش صنایع است بیان کرد: با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی ومنابع بانک ها یکی از اهداف وزارت صمت پرداخت تسهیلات در قالب سرمایه در گردش است که این تسهیلات به صنایع کوچک و متوسط پرداخت می شود. 
وی گفت: در استان هایی که دستگاه های اجرایی ومسوولان از صنایع واحدهای تولیدی خود حمایت می کنند واحدهای صنعتی در این استان ها مشکلات کمتری دارند و تولید در این مناطق رونق دارد به همین دلیل از مسوولان در استان ها تقاضا دارم که نگاه آنها به واحدهای تولیدی همراه با رونق بخشی و توسعه باشد. 

محسن صالحی نیا وزیر صنعت، معدن و تجارت امروز یکشنبه ۲ پروژه عمرانی در شهرک های صنعتی شماره یک و ۲ اندیمشک افتتاح و کلنگ زنی کرد.

همچنین از واحد تولیدی شرکت مادر تخصصی گلوکزان کرخه در شهرک صنعتی شماره ۲ اندیمشک  که در حال ساخت است بازدید کرد. 

همچنین یک پروژه عمرانی را در شهرک صنعتی دزفول افتتاح و عملیات اجرایی چهار پروژه عمرانی دیگر در این شهرک آغاز کرد. 

در خوزستان ۷۱شهرک ‌ناحیه صنعتی وجود دارد که بیش از ۲۰ هزار نفر دراین فضاها مشغول به کارهستند.