پایش هجوم ملخ ها در مزارع نیشکر ادامه دارد

پایش هجوم ملخ ها در مزارع نیشکر ادامه دارد

 

به گزارش تابناک، عبدعلی ناصری در جلسه مقابله با هجوم ملخ ها، اظهار کرد: حدود ۷۰ هزار هکتار سطح سبز در مزارع نیشکر استان وجود دارد که در حال حاضر خطر هجوم ملخ ها آن‌ها را تهدید می‌کند.

وی افزود: این سطح از مزارع اگر مورد هجوم‌ ملخ ها قرار بگیرند، می تواند خسارت جدی را برای مزارع نیشکر در استان در پی داشته باشد.

مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی با بیان اینکه مدتی پیش نیز شاهد هجوم ملخ صحرایی به مزارع استان بودیم، تصریح کرد: این ملخ ها به مزارع نیشکر نرسیدند اما ملخ های آسیایی پس‌ از تخلیه آب سیلاب از مزارع نیشکر، به ۷ کشت و صنعت نیشکری استان حمله و صدماتی را نیز به مزارع وارد کرد.

ناصری عنوان کرد: در این زمینه با کانون کوبی های انجام‌شده توانستیم با این آفت مبارزه کنیم تا شاهد کمترین خسارت ها در زمینه هجوم‌ ملخ آسیایی باشیم.

وی اظهار داشت: از همان ابتدای هجوم آفت ملخ صحرایی به مزارع نیشکر ، برنامه‌ریزی پایش مزارع توسط موسسه تحقیقات نیشکر و مدیریت حفظ نباتات استان و با کمک مدیریت‌های مطالعات کاربردی کشت و صنعت‌های نیشکری انجام و پس از مشخص شدن کانون‌های استقرار ملخ، بلافاصله عملیات کانون‌کوبی با پهپاد و هواپیما صورت گرفت.

ناصری خاطرنشان کرد: در حال حاضر کار پایش هجوم ملخ ها در مزارع نیشکر ادامه دارد و امیدواریم شاهد هجوم این ملخ ها به مزارع نیشکر استان نباشیم.