وضعیت قرمز هوا در هفت شهر خوزستان

آخرین داده‌های سامانه پایش کیفی هوای کشور نشان می‌دهد، هوای هفت شهر خوزستان روز یکشنبه در وضعیت ناسالم و قرمز قرار دارد.
کد خبر: ۱۱۷۴۶۶۷
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۴۰۳ - ۱۳:۱۷ 07 July 2024

تابناک خوزستان: براساس اعلام سامانه پایش کیفی هوای کشور، در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۰صبح روز یکشنبه براساس اندازه‌گیری ذرات معلق با اندازه ۲.۵ میکرون، وضعیت هوا در اندیمشک با شاخص ۱۶۴، بهبهان ۱۵۶، دزفول ۱۶۶، شوش ۱۸۵، شوشتر ۱۶۱، ماهشهر ۱۵۳ و هندیجان ۱۶۶ میکروگرم بر مترمکعب در وضعیت ناسالم و قرمز قرار دارد.

بر اساس این گزارش وضعیت هوا در ایستگاه‌ پادادشهر ۱۱۱، پتروشیمی مسجدسلیمان ۱۳۳، رامشیر ۱۲۲، ایستگاه شرکت نفت مسجدسلیمان ۱۲۴ و هویزه ۱۱۲ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس گزارش شده است.

در این مدت هوای شهرهای آبادان، ایستگاه‌های استانداری خوزستان، حفاری، نیوساید، اداره کل محیط زیست و پست برق شماره سه، حمیدیه، خرمشهر، دزفول، رامهرمز، شادگان به علت نبود آلودگی، قابل قبول اعلام شده است.

هوای هیچ شهری در روز جاری سالم و پاک گزارش نشده است.

بر اساس این گزارش سال گذشته اهواز روز سالم و پاکی را نداشت.

وجود صنایع آلاینده در خوزستان از جمله نفت، گاز، پتروشیمی، فولاد، نیشکر و... موجب شده تا میزان آلایندگی در نقاط شهری و روستایی خوزستان بالا باشد که موجب بروز مشکلات بهداشتی و زیست محیطی برای ساکنان شده است.

افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان در شرایطی که هوا " ناسالم" است، باید از فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل خودداری کنند و سایر افراد نیز باید این گونه فعالیت‌ها را کاهش دهند.

براساس طبقه‌بندی پنجگانه صورت گرفته در شاخص کیفیت هوا (AQI) از عدد صفر تا ۵۰ هوا پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوا قابل قبول، ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه‌ها، ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.

استان خوزستان ۲۵ ایستگاه پایش کیفی هوا دارد.

 

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار