مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خوزستان از خرید بیش از یک میلیون و ۱۶۰ هزار تن محصول گندم در استان خبر داد.
کد خبر: ۱۱۶۶۵۹۱
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۳۵ 12 May 2024

تابناک خوزستان: امید جهان نژادیان با اشاره اینکه فصل خرید تضمینی گندم استان از ۲۰ فروردین ماه سال جاری آغاز شد، اظهار کرد: پس از بارندگی‌های اخیر مجددا وارد پیک خرید شده‌ایم و از آغاز عملیات خرید تضمینی گندم تاکنون بیش از یک میلیون و ۱۶۰ هزار تن گندم از کشاورزان خوزستانی خریداری شده است .

وی با بیان اینکه روزانه بیش از ۵۰ هزار تن گندم از کشاورزان خریداری می‌شود، افزود: از مجموع گندم خریداری شده، ۷۵۵ هزار تن توسط اتحادیه تعاون روستایی و بیش از ۴۰۵ هزار تن توسط اداره کل غله و بخش خصوصی خریداری شده است.

جهان نژادیان با قدردانی از استاندار و مدیران شرکت بازرگانی دولتی ایران و وزارت جهاد کشاورزی جهت اقدامات صورت گرفته برای پرداخت مطالبات کشاورزان استان بیان کرد: پرداخت مطالبات از امروز آغاز شد و تا کنون بیش از ۷ هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال به حساب کشاورزان خوزستانی واریز شده است.

وی اضافه کرد: مطابق برنامه حمل ابلاغی از سوی شرکت بازرگانی دولتی ایران، گندم‌ از مراکز خرید روباز به سیلوهای استاندارد و سایر استان‌های کشور ارسال می‌شود.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خوزستان یادآور شد: در سال زراعی گذشته خوزستان بیش از یک میلیون و ۷۲۰ هزار تن گندم به صورت تضمینی از کشاورزان استان خریداری شد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار