تخلیه و بارگیری ۱۴۵ ‌میلیون‌ تن انواع کالا در بنادر خوزستان

۱۴۵ میلیون تن انواع کالا طی دولت سیزدهم در بنادر استان خوزستان تخلیه و بارگیری شده است که از این میزان ۹۰ میلیون تن کالای غیرنفتی و ۵۵ میلیون تن را کالای نفتی تشکیل می‌دهد.
کد خبر: ۱۱۷۳۵۴۹
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۱:۴۴ 30 June 2024

تابناک خوزستان: ابوطالب گرایلو مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان امروز ۱۰ تیرماه با اشاره به جایگاه بنادر خوزستان به ویژه منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) در زنجیره تامین کالای اساسی اظهار کرد: تسریع در روند خروج کالای اساسی و تسهیل فرآیند ورود آن به بنادر در دولت سیزدهم به منظور ارتقاء امنیت غذایی کشور از اهمیت برجسته‌ای برخوردار است و در این راستا با هم‌افزایی دستگاه‌های اجرایی ذیربط ۴۷ میلیون تن کالای اساسی در منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی (ره) تخلیه و بارگیری شد که سهم ۶۶ درصدی در تامین کالای اساسی کشور را به خود اختصاص داده است.

وی همچنین در تشریح رویه‌های گمرکی در بازه زمانی یاد شده افزود: میزان واردات کالا ۵۷ میلیون تن و صادرات نیز طی این مدت ۷۱ میلیون تن بوده است.

گرایلو ادامه داد: رویه گمرکی کابوتاژ در سه ساله دولت سیزدهم۱۰ میلیون و ۲۷۰ هزار تن و ترانزیت خارجی بیش از ۶ میلیون تن بوده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان با اشاره به اهتمام دولت سیزدهم به توسعه زیرساخت‌های بندری و دریایی با هدف افزایش توان عملیاتی بنادر خوزستان در ارائه خدمات بندری و دریایی به مشتریان و صاحبان کالا بیان کرد: ۱۰۰ هزار میلیارد ریال طی سه سال گذشته از محل اعتبارات سازمان بنادر و دریانوردی به این منظور اختصاص داده شده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار