افزایش مصرف انرژی و پیک مصرف برق خوزستان در خردادماه

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان با بیان اینکه انرژی مصرفی در سه ماهه اول سال جاری ۷.۵ درصد افزایش داشته است، گفت: پیک مصرف در خردادماه نسبت به پیک بار خردادماه سال قبل، ۴.۷ درصد افزایش داشته است.
کد خبر: ۱۱۷۳۷۲۶
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۴۰۳ - ۱۱:۵۸ 01 July 2024

تابناک خوزستان: علی اسدی بیان کرد: در ماه گذشته ۵ هزار و ۵۷۰ گیگاوات ساعت برق در خوزستان تولید شده که در مقایسه با سال قبل ۱۲ درصد رشد داشته و کل تولید برق استان در سه ماهه سال جاری، ۱۲ هزار و ۱۶۴ گیگاوات ساعت بوده است.

وی افزود: از مقدار برق تولیدی در خردادماه ۴۷ درصد در نیروگاه‌های برق‌آبی، ۵۲ درصد در نیروگاه‌های حرارتی و سیکل ترکیبی و حدود ۱ درصد در نیروگاه‌های تولید پراکنده بوده است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان بیان کرد: از ۲ هزار و ۹۰۲ گیگاوات ساعت برق تولیدی در نیروگاه‌های حرارتی و سیکل ترکیبی در خردادماه، ۵۸ درصد توسط بخش خصوصی (نیروگاه‌های زرگان، آبادان، خرمشهر، بهبهان، غرب کارون و فجر) و ۴۲ درصد توسط بخش دولتی (نیروگاه‌های رامین، ماهشهر و دوکوهه) تولید و به شبکه تحویل شده است.

اسدی اضافه کرد: در این بازه زمانی انرژی مصرفی با ۵ هزار و ۵۸۸ گیگاوات ساعت ۶.۸ درصد نسبت به مدت مشابه در سال قبل افزایش داشته و پیک مصرف در خردادماه ۱۴۰۳ با مصرف ۸ هزار و ۹۶۳ مگاوات نسبت به پیک بار خردادماه سال قبل، ۴.۷ درصد افزایش داشته است.

وی عنوان کرد: انرژی مصرفی در سه ماهه سال ۱۴۰۳ برابر با ۱۲ هزار و ۵۵ گیگاوات ساعت بوده که نشان دهنده حدود ۷.۵ درصد افزایش مصرف انرژی نسبت به مدت مشابه در سال قبل است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان ضمن دعوت از مردم برای مدیریت مصرف برق، تاکید کرد: برای حفظ پایداری شبکه، مشترکین با رعایت الگوی مصرف برق و استفاده از روشنایی طبیعی در روز و عدم استفاده از لوازم پرمصرف در ساعت پیک مصرف (۱۳ تا ۱۸ و ۲۰ تا ۲۳)، صنعت برق را در خدمت‌رسانی مستمر همراهی کنند.

ظرفیت منصوبه تولید نیروی برق استان خوزستان در بخش انتقال و فوق توزیع برابر با ۱۶ هزار و ۹۴ مگاوات است که از این میزان ظرفیت منصوبه در بخش آبی برابر با هشت هزار و ۱۹۴ مگاوات و در بخش حرارتی هفت هزار و ۵۵۸ مگاوات است. ظرفیت بخش نیروگاه‌های تولید پراکنده (DG) شامل نیروگاه‌های حرارتی، نیروگاه‌های آبی و خورشیدی نیز ۳۴۲ مگاوات است.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار