مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای استان:

بیش از ۹۵ ‌درصد پروژه‌های حیاتی برق خوزستان اجرا شد

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان از پایان عملیات احداث فاز اول پست حیاتی ۱۳۲ کیلوولت سبحان در سوسنگرد خبر داد.
کد خبر: ۱۱۷۴۵۱۷
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۴۰۳ - ۱۴:۱۹ 06 July 2024

تابناک خوزستان: علی اسدی اظهار کرد: عملیات احداث فاز اول پست ۱۳۲ به ۳۳ کیلوولت سبحان شامل تامین تجهیزات، عملیات ساختمانی، نصب، تست و راه‌اندازی به ظرفیت ۳۰ مگاولت آمپر به پایان رسید و آماده برق‌داری است.

وی با بیان اینکه این پروژه از پروژه‌های حیاتی ابلاغی وزارت نیرو جهت گذر از پیک سال ۱۴۰۳ بوده است، عنوان کرد: ارزش سرمایه‌گذاری فاز اول پست سبحان بیش از ۹۰۰ میلیارد ریال است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: با بهره‌برداری از این پروژه اهداف افزایش ضریب اطمینان و بهبود پایداری شبکه برق منطقه، افزایش قدرت مانور شرکت توزیع نیروی برق و برق منطقه‌ای، تعدیل بار ترانس پست‌های مجاور و ایجاد ظرفیت جدید جهت برق‌رسانی به مشترکین و متقاضیان خانگی و عمومی محقق می‌شود.

اسدی بیان کرد: از ۱۸۰ اقدام وزارت نیرو برای گذر از پیک مصرف تابستان ۱۴۰۳ در کشور، هشت اقدام که شامل ۱۶ پروژه می‌شود مربوط به برق منطقه‌ای خوزستان بوده که بیش از ۹۵ درصد آن‌ها به اتمام رسیده و یک پروژه باقیمانده است.

وی اضافه کرد: از مهر ماه ۱۴۰۲ تاکنون با احتساب ظرفیت پست سبحان در بخش انتقال و فوق توزیع، ۱۸ پروژه پست با ظرفیت ۱۵۸۵ مگاولت‌آمپر و توسعه ۲ بی ۱۳۲ کیلوولت با ارزش سرمایه‌گذاری ۳۷۰۲۲ میلیارد ریال اجرا و به بهره‌برداری رسیده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار