مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان گفت:پروژه‌های آبرسانی به یک هزار روستای خوزستان تا دهه فجر ۱۴۰۰ به پایان می‌رسد.
کد خبر: ۱۰۱۰۴۹۶
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۲ 20 November 2021

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان گفت:پروژه‌های آبرسانی به یک هزار روستای خوزستان تا دهه فجر ۱۴۰۰ به پایان می‌رسد.

محمدرضا کرمی نژاد روز جمعه در نشست بررسی طرح‌های آبرسانی و برنامه ریزی برای عبور از کم آبی در تابستان ۱۴۰۱ در سرسرای اداری شرکت آب و فاضلاب خوزستان افزود:با بهره‌برداری از شبکه‌های تامین و توزیع آب در این روستاها ، مشکلات کم آبی در تابستان ۱۴۰۱ به حداقل ممکن خواهد رسید.

وی در این نشست که مجریان طرح‌های آبرسانی حضور داشتند افزود: از همه امکانات موجود برای تکمیل ایستگاه‌های پمپاژ، خطوط آبرسانی و شبکه‌های توزیع در مناطق روستایی که با مشکل کم آبی رو به رو هستند استفاده خواهد شد تا تابستان آینده پایداری آب آشامیدنی در روستاهای خوزستان به نقطه قابل قبول برسد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان در ادامه با اشاره به اینکه هر هفته که تاسیسات تامین و توزیع آب روستایی تکمیل شود وارد مدار بهره برداری می شوند گفت:به میمنت ایام دهه فجرامسال ، آیین نمادین بهره برداری از طرح آبرسانی به یک هزار روستا با حضور مسوولان کشوری و استانی برگزار خواهد شد.

کرمی نژاد، در این نشست با اشاره به نواقص و نارسایی‌های فنی طرح‌های آبرسانی روستایی خوزستان بیان کرد: با وجود اشکالاتی که در این مسیر وجود دارد ولی پیشرفت قابل توجهی در طرح های آبرسانی روستایی وجود دارد.

وی ادامه داد: هر هفته به صورت دوره ای میزان پیشرفت و موانع کاری در طرح‌های آبرسانی روستایی خوزستان با حضور مدیران و مجریان این طرح‌ها مورد بررسی قرار می گیرد تا سرعت اجرایی طرح ها کند نشود.

در این نشست مجریان طرح‌های آبرسانی در مناطق روستایی گزارش‌هایی از میزان پیشرفت طرح‌ها و موانع کار ارایه کردند.

تابستان امسال حدود ۷۰۰روستای خوزستان با تنش و کمبود آب رو به رو بودند که برای حل کوتاه مدت آنان ، آبرسانی سیار با تانکرها انجام شد.

تابستان امسال خوزستان با خشکسالی و تنش شدید آبی رو به رو بود و تامین آب مورد نیاز بخش های کشاورزی ، صنعت و آشامیدنی با مشکلات زیادی رو به رو شد.

بخش مهمی از آب آشامیدنی و کشاورزی خوزستان از رودخانه ها و آب های سطحی تامین می شود که با کاهش آورد رودخانه ها ، کم آبی به ویژه در مناطق روستایی غرب استان نمایان‌ترشد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار