از میان موارد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا در نقاط مختلف کشورمان در ۲۴ ساعت اخیر، آزمایش ۱۱۵۳ تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شوند؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، اما برخی هنوز بستری هستند و حال عمومی ۳۰۷۹ تن از ایشان «نامساعد» گزارش شده است.
کد خبر: ۸۴۲۴۹۵
تاریخ انتشار: ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۴ 26 April 2020

تابناک اجتماعیپس از شناسایی و بستری شدن موارد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا در نقاط مختلف کشور و انجام معاینات و تست‌های ویژه روی ایشان، شمار مبتلایان به ۹۰ هزار و ۴۸۱ تن افزایش یافت.


به گزارش «تابناک»؛ دکتر کیانوش جهانپور، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی و سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان گفت: با بررسی‌های انجام شده از میان افراد مشکوک و بر اساس آزمایش‌های انجام شده، از ظهر دیروز تا ظهر امروز، ابتلای ۱۱۵۳ تن به کووید-۱۹ قطعی شده است.

جهانپور افزود: در ۲۴ ساعت اخیر، ۶۰ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ بنابراین، تا ظهر امروز، آمار جان باختگان این بیماری در کشورمان به ۵۷۱۰ تن رسیده است. همچنین تا به امروز خوشبختانه ۶۹۶۵۷ تن بهبود یافته‌اند و البته ۳۰۷۹ تن از بیماران بستری از جمله افراد بدحال (Critical) هستند که امیدواریم با مراقبت‌های کادر درمانی، دعای خیر شما و الطاف حق بهبود پیدا کنند.

جهانپور در ادامه گفت: تا کنون ۴۲۱ هزار و ۳۱۳ آزمایش تشخیص کووید-۱۹ در ۱۲۶ آزمایشگاه مورد تایید وزارت بهداشت کشورمان به انجام رسیده است.

بر اساس آمار‌های ۲۴ ساعت اخیر، «نرخ مرگ» در کشورمان ۷.۶ درصد است که فاصله‌ای محسوس با نرخ مرگ در جهان، یعنی ۱۹.۵ درصد دارد و به همین تناسب، «نرخ بهبود» در ایران ۲۲.۴ درصد است که وضعیتی امیدبخش نشان می‌دهد.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار