مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور با اشاره به کاهش کیفی آب با افزایش شوری آن در شرایط پر تنش گفت: توسعه تاسیسات آب شیرین کن در شهرهای جنوبی خوزستان باید در اولویت شرکت آبفای استان قرار گیرد.
کد خبر: ۹۸۱۱۶۸
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۹ 25 July 2021

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور با اشاره به کاهش کیفی آب با افزایش شوری آن در شرایط پر تنش گفت: توسعه تاسیسات آب شیرین کن در شهرهای جنوبی خوزستان باید در اولویت شرکت آبفای استان قرار گیرد.

حمیدرضا جانباز در نشست داخلی با معاونان و مدیران شرکت آبفای خوزستان در محل این شرکت بیان کرد: با توجه به بیانات اخیر مقام معظم رهبری باید کارگروه ویژه ای برای تعیین اولویت ها و اجرای طرح های مهم آب و فاضلاب در استان تشکیل شود.

وی با اشاره به اهمیت اطلاع رسانی شفاف از اقدامات آبفا افزود: در کنار حجم مشکلات ناشی از تنش آبی و بحران های دیگر در استان خوزستان باید خدمات و تلاش های صورت گرفته و در حال انجام شرکت آبفای خوزستان با نگاه منصفانه دیده شود و در عین حال خواست و مطالبات مردم نیز با تلاش جهادی پاسخ داده شود.

جانباز توانمندی فنی و مهندسی و دانش تخصصی مجموعه آبفا خوزستان را بسیار بالا دانست و گفت: با حفظ و ارتقای انسجام سازمانی و افزایش بهره وری در اجرای طرح ها می توان مشکلات صنعت آب و فاضلاب خوزستان را با تکیه بر توان و دانش پرسنل آبفا استان به حداقل رساند و رضایتمندی مردم را افزایش داد.

در تابستان امسال به دلیل کمبود بارش باران و کاهش آورد آب پشت سدها، خوزستان با تنش و بحران آب مواجه است و دامداران و کشاورزان در این شرایط متحمل ضرر و زیان شده اند.

طبق اعلام معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان میزان آورد آب پشت سدهای خوزستان نسبت به دوره گذشته ۵۰ درصد کاهش داشته است.

ستاد فرمان امام (ره) با همکاری شرکت آبفای خوزستان تلاش دارند تا مشکل آبرسانی به ۷۰۲ روستای استان را در مدت یکسال برطرف کنند و هزینه برآورد شده برای انجام این برنامه را سه هزار میلیارد ریا ل برآورد کردند که یکهزار میلیارد ریال از این مبلغ را ستاد اجرایی فرمان امام و باقی هزینه را دولت پرداخت می کند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین