سید کریم حسینی:
سید کریم حسینی ، سفرهای استانی دولت را بیانگر عزم و اراده رییس‌جمهوری و کابینه سیزدهم برای نگاه عمیق‌تر به مشکلات استان‌ها ارزیابی کرد.
کد خبر: ۹۹۱۱۸۱
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۷ 04 September 2021

سید کریم حسینی نماینده مردم اهواز، سفرهای استانی دولت را بیانگر عزم و اراده رییس‌جمهوری و کابینه سیزدهم برای نگاه عمیق‌تر به مشکلات استان‌ها ارزیابی کرد.

سید کریم حسینی درباره سفرهای استانی رییس‌جمهوری به خوزستان و سیستان و بلوچستان، گفت: حضور آیت‌الله رییسی در استان‌ها علاوه بر نتایج مثبتی که در آینده دارد امید را میان مردم می‌آورد به ویژه اینکه شاهد ناملایمتی‌هایی در سال‌های گذشته در این استان‌ها بوده‌ایم که با این سفرها، این امیدواری‌ها دوچندان می‌شود.

نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی، سرمایه‌گذاری را از مولفه‌های تاثیرگذار در وضعیت هر استانی دانست و گفت: وقتی حضور، مصوبات و تسهیلات دولت به امر تولید و کار آفرینی در استان‌ها اختصاص می‌یابد این موضوع می‌تواند سبب رونق اقتصادی شود.

حسینی افزود: در استان‌ها پروژه‌های بر زمین مانده بسیاری داریم که یا ناتمام است یا مشکلاتی در فرآیند راه اندازی آن وجود دارد که دولت می‌تواند برای رفع این موانع بکوشد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، حضور میدانی رییس جمهوری در استان‌ها را فرآیندی دوطرفه عنوان کرد و افزود: این فرآیند میان مسوولان استانی با مدیران وزارتخانه‌ها است. از هر دو طرف باید پیگیری‌های لازم انجام شود و برنامه و جدول زمانی مشخصی برای رفع این مشکلات طراحی شود.

حسینی ادامه داد: بسیاری از کارشناسان اعتقاد دارند که مشکلات یک شبه و یکساله و حتی در یک دوره ریاست جمهوری قابل حل نیست اما اگر این امیدواری برای مردم ایجاد شود و این مشکلات به تدریج حل شود مرحله به مرحله گره‌های استان‌ها گشوده می‌شود و در این راستا باید در سرمایه گذاری‌ها به بخش استعدادها و ظرفیت‌های هر استان توجه شود.

وی، درباره رویکرد دولت سیزدهم در مواجهه با مشکلات کم آبی در استان‌های جنوبی کشور گفت: قطعا با کمبود آب در حوزه کشاورزی مواجه خواهیم بود که قابل مدیریت است. درباره آبرسانی و آب شرب کارهایی شروع شده است و اگر مدیریت صحیحی صورت بگیرد با توجه به ظرفیتی که در دولت می بینیم، این مشکل هم قابل رفع است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار